Novartis Ülke İnsan Kaynakları Direktörü Dr. Senay Kızılkaya, Novartis Türkiye bünyesinde gerçekleştirdiği yenilikçi İK projeleri ve uygulamaları ile Fortune Dergisi tarafından Data Expert işbirliğinde hazırlanan “Türkiye’nin En Etkin 50 CHRO’su (Chief Human Resources Officer)” listesinde yer aldı.

senay_kizilkaya

Güçlü bir firma kültürü yaratmak üzere, Novartis Türkiye bünyesinde yenilikçi insan kaynakları uygulamaları ve projeleri hayata geçiren Novartis Ülke İnsan Kaynakları Direktörü Dr. Senay Kızılkaya, Fortune Dergisi tarafından ilk kez hazırlanan ‘En Etkin 50 CHRO’ listesinde yer aldı.

Gerçekleştirilen törende ödülünü alan Dr. Senay Kızılkaya yaptığı açıklamada, “İnsan kaynakları fonksiyonu, stratejik bir iş ortağı olarak şirketin iş sonuçlarına katkı yapabildiği ölçüde başarılıdır. Novartis’te yıllardır sürdürdüğümüz insan kaynakları uygulamalarımız ve projelerimiz sayesinde bunu başardığımıza inanıyorum. Bu anlamlı ödülün de bunun bir sonucu olduğunu düşünüyorum.

‘Çeşitlilik ve Dahil Etme’, ‘Gelişim Elimizde’, ‘Parmak İzi Kulübü’, ‘Visioners Club’, ‘Novartis Akademi’ gibi örnek projelerimize önümüzdeki dönemde yenilerini ekleyerek şirketimizin stratejik iş ortağı olmaya devam edeceğiz” dedi.

Türkiye’nin önemli ekonomi yayınlarından Fortune Dergisi’nin ilk kez hazırladığı liste için detaylı bir çalışma yürütüldü. Öncelikle Türkiye’nin önde gelen kuruluşları; ciro, çalışan sayısı, sektör çeşitliliği, hissedar yapısı, son üç yılki büyüme oranları, çalışan memnuniyeti konularında analiz edildi. Araştırma kapsamına dahil edilen 1000’in üzerinde kuruluş Fortune 500, ISO 500 ve sektör listeleri baz alınarak oluşturuldu. Bunlar arasından belirlenen 200 kuruluşun İK liderlerinin performansı incelendi ve yönetsel çeşitlilik, insan kaynakları alanında geliştirilen uygulamalar, çalışan sayısı, ekip yönetimi, sermayedar yapısı ve iş geçmişleri göz önüne alınarak 100 kişilik aday havuzu oluşturuldu. Ekonomi gazetecilerinin yanı sıra Data Expert, Yenibiriş, Davranış Bilimleri Enstitüsü, ODTÜ Psikoloji gibi kurumlardan temsilcilerin yer aldığı Danışma Kurulu’nun oylama ve değerlendirmeleri ile nihai liste oluşturuldu.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Please enter your name here