Sağlık-Sen Bursa Şubesi Başkanı Gökhan YÜNKÜL, sağlık çalışanlarına uygulanan şiddetin her geçen artmakta olduğunu ve buna artık acil ve kalıcı bir çözüm getirilmesi gerektiğini söyledi.

Gökhan YÜNKÜL yapmış olduğu yazılı bildirimde sağlık personelinin şiddete maruz kalmaya devam ettiğini, bunun kesin ve yaptırımcı bir tutumla çözüme kavuşturulmasının gerektiğini, şiddete karşı alınan bu zamana kadar ki tüm önlemleri olumlu bulduklarını ama yeterli olmadığı inancında olduklarını dile getirdi. Ayrıca sağlık çalışanlarına karşı uygulanan bir şiddetin sözlü uyarılarla son bulmayacağını, bunun için yasal yaptırımlar getirilirse önlenebileceğini düşündüğünü sözlerine ekledi.

Gökhan Yünkül
Sağlık-Sen Bursa Şubesi Başkanı Gökhan Yünkül

Gökhan YÜNKÜL  “Kestel’de bir vatandaş, muayene olmak için gittiği aile sağlık merkezinde sıraya girmemek istemiştir. Bunun üzerine şahsı ikaz eden ve sıraya girmesi gerektiğini belirten doktor ilgili şahıs tarafından yumruklanarak darp edilmiştir. Ağır bir şekilde yararlanan doktor acil servis 112 ambulansıyla Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘ne kaldırılırken, doktoru darp eden şahıs ise gözaltına alındı. Olay bütün yönleriyle  ürkütücü ve düşündürücüdür. Toplum sağlığı için hizmet veren bir kişiye hastanın saldırması akla ve mantığa aykırı bir durumdur” dedi.

Gökhan YÜNKÜL Sağlık-Sen Bursa Şubesi olarak hayat kurtarma ve toplumun daha sağlıklı olabilmesi adına doktorların vermiş olduğu özverili emeğin karşılığının şiddet olmamasının gerektiğini, bu haklı dava için gereken her şeyin yapılacağını söyledi. Ayrıca Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere devletin tüm kurumlarının bu konuyla ilgili ortak bir çalışma yürütmesinin ve sorunun kökünden çözülmesinin tek dilekleri olduğunu sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Please enter your name here