Gül hastalığına neden olacak kesin bir bilgi yoktur. Ancak gül hastalığının daha çok bir virüsün kalıntısı olduğu söylenmektedir. Halk arasında gül hastalığının stresten olduğu söylense de; stres gibi zihinsel durumlar gül hastalığı oluşumuna neden olmaz. Sadece gül hastalığı olan kişinin hastalıktan kurtulma sürecinin uzamasına neden olur. Bu yüzden de gül hastası olan kişiler, kendi kendine iyileşeceğinden dolayı, kendisini stres altında bırakacak işlerden uzak durmalıdır. Ancak bu şekilde gül hastalığının tedavisini yapmak mümkün olur.

Gül hastalığı bir çeşit sivilce gibidir. Zira cildin yüz haricinde herhangi bir bölümünde meydana gelebilir. Gül hastalığının ortaya çıkması için herhangi bir iklim koşulu yoktur. Her zaman her yerde meydana gelebilir. Eğer cildinizde kırmızı benekler oluştuğunu gözlemlediyseniz ve bu beneklerin sivilce olmadığını düşünüyorsanız doktora görünerek gül hastalığı teşhisini koydurmalısınız. Gül hastalığı geçici bir hastalık olduğundan dolayı herhangi bir hayati tehdit taşımamaktadır. Ancak yine gül hastalığına benzer bir çok hastalık türü olduğundan dolayı, hayatınızı riske atmayıp hastalığınızın teşhisini koydurmak adına mutlak suretle doktora görünmenizde fayda olacaktır.

Gül hastalığı geçici deri izleri bırakmamaktadır. Bu yüzden hastalık geçtiği anda gül hastalığını hatırlatan herhangi bir unsur bulunmayacaktır. O bölgeyi çok fazla tahriş etmediğiniz sürece cildiniz eski güzelliğine kavuşacaktır. Bu yüzden gül hastalığı boyunca mümkün olduğu kadar ılık suda duş almalı, cildinize zarar verecek durumlardan kaçınmalısınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Please enter your name here