GSK, dünyanın önde gelen 20 ilaç firmasının faaliyetlerini ilaca erişime destek açısından değerlendiren ve bağımsız olarak hazırlanan İlaca Erişim Endeksi 2016’da art arda 5’inci kez lider oldu.

İstanbul, 23 Kasım 2016 – İlaca Erişim Endeksi’nin (Access to Medicine Index) 2016 yılı sonuçlarında GSK, üst üste 5’inci kez ilk sırada yer aldı. Şirketin “ilaç erişimine odaklı” olarak tanımlandığı Endekste, GSK’nın, küresel sağlığın faydasına yönelik uzun süredir devam eden ürün ve teknolojiler geliştirme yaklaşımı takdir gördü.

İlaç sektörüne liderlik eden 20 şirketin gelişmekte olan ülkelerde ilaç erişiminin ve sağlık hizmetlerinin geliştirilmesine yönelik performanslarını değerlendiren bağımsız bir ölçümleme çalışması olan Endeks, şirketleri, ürün bağışı, patent ve fiyatlandırma gibi 7 farklı kategoride değerlendirilerek ilaç erişimine sağladıkları katkıya göre derecelendiriyor.

GSK’nın bu çalışmada elde ettiği 5’inci liderlik başarısı hakkında yorum yapan GSK CEO’su Sir Andrew Witty; “Son on yıl boyunca sağlık hizmetlerine erişimin genişletilmesi yönündeki özverimizin bu yıl da İlaca Erişim Endeksi tarafından takdir görmesinden dolayı son derece mutluyuz. GSK olarak tüm dünya çapında gelişmekte olan ülkelerde ilaç erişimini ve sağlık hizmetlerini geliştirmek içi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Please enter your name here