Ayaklarda birçok nedenden ötürü nasırlar oluşabilir. Nasır tedavisi mümkün olan bir hastalık olduğu için, bu konuda bilinçli davrandığınız takdirde hızlı bir tedavi süreci geçirirsiniz.

Nasır neden oluşur?

Ayağınızı sıkan bir ayakkabı giyerseniz zamanla ayağınıza uygulamış olduğunuz basınç artacağından dolayı nasır oluşmasına ortam hazırlamış olursunuz. Dar ayakkabı giymek, bilinçli bir davranış olduğundan dolayı mümkün olduğu kadar kısa bir süre içerisinde bu davranıştan vazgeçmelisiniz.

Nasır nasıl geçer?

Ayak sağlığı, insanın rahat ve acı çekmeden yaşaması için çok önemlidir. Bu yüzden bol ve ayağınızın konforlu yaşam süreceği bir ayakkabı tercih etmelisiniz.

Nasır, istemsiz olarak ayak parmaklarındaki kemiklerden dolayı da meydana gelebilir. Aynı şekilde ailenizden kalma bir kalıtsal rahatsızlıkta olabilir. Ancak tedavisi mümkün olduğu için, nasır sorunlarınızın üzerine düşmelisiniz.

Evde nasır tedavisi nasıl yapılır?

Evde nasır tedavisi için ‘Limon nasıra iyi gelir mi?’ sorusu çok yöneltilir. Evet, doğru uygulandığında nasırdan kurtulmak için taze bir limon yeterlidir. Limonu nasırın üzerine koyup sararak bütün gece beklettiğiniz takdirde iyileşme sürecine girdiğini göreceksiniz. Bu tedavi yeterli olmadı ise papaya meyvesini farklı zaman dilimlerinde günde 3 defa nasırlı bölgeye sürebilirsiniz. Papaya içerisindeki yapılar var olan nasırın iyileşmesini sağlayabileceği gibi tekrar nasır oluşmasını engelleyecektir.

Evde nasır tedavisi için kullanabileceğiniz farklı bir yöntem daha bulunmaktadır. İncirden süt elde ederek bir süre sütü bekletmelisiniz. Daha sonra günde 2 veya 3 defa incir sütü ile nasırlı bölgeye masaj uygulamalısınız. Böylece ayaklarınıza uygulamış olduğunuz nasır tedavisi sonucu hastalığınızdan kurtulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Please enter your name here