Dünyada ilaç şirketleri arasında önemli bir yere sahip olan Chiesi, Türkiye’de ve Avrupa’da gösterdiği başarılı performansı ile “Top Employers 2018 En İyi İşveren Sertifikası”na sahip oldu. Amsterdam’da gerçekleşen “Top Employers” ödül törenine Chiesi Türkiye’yi temsilen Genel Müdür Filiz Balçay ile İnsan Kaynakları Direktörü Mari Bengi katıldı.

GLOBAL STANDARTLARI SAĞLADI

‘Top Employers 2018’ sertifikası; Dünya çapındaki şirketlerin İK süreçlerinin, politika ve uygulamalarının denetlenmesi sonucunda gerekli kriterleri sağlayan kurumlara verilen bir akreditasyon belgesi. Top Employers değerlendirme sürecinde, “iş gücü planlama, işe uyum programları, yetenek stratejisi, eğitim ve gelişim, liderlik gelişimi, performans yönetimi, kariyer ve yedekleme yönetimi, ücretlendirme-yan faydalar ve şirket kültürü” alanlarında bağımsız olarak denetlenen Chiesi Türkiye, tüm bu alanlarda global standartları sağladığını ortaya koyarak önemli bir başarıya imza attı ve Türkiye’nin ‘En iyi işvereni’ sertifikasını aldı.

ÇALIŞAN MUTLULUĞUNA DA ÖNEM VERİLEN BİR SÜREÇ

Chiesi Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Mari Bengi, “Şirketlerin çalışanlarına sağladığı koşulların, çalışan mutluluğuna yönelik İK politika ve uygulamalarının denetlendiği bir değerlendirme süreci bu. Chiesi her zaman çalışan görüşlerini ve mutluluğunu ön planda tutan, insanı merkeze alan bir firma olduğunu ‘En İyi İşveren” sertifikası ile bir kez daha göstermiştir. Bu sertifika insan odaklı çalışmalarımızı ivmelendirmek için bizi daha da motive etti” dedi. Genel merkezi Parma, İtalya’da yer alan Chiesi, ilaç endüstrisinde 80 yılı aşkın bir süredir hizmet veren araştırma odaklı uluslararası bir sağlık grubu. Chiesi, özellikle solunum tedavileri, hastane ürünleri grubu ve nadir hastalıklar alanında yenilikçi ilaçlar üzerine yoğunlaşıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Please enter your name here