Dişlerin beyaz olması, insanlara karşı pozitif enerji verebilmeniz adına çok önemlidir. Özellikle ülkemizde diş fırçalama alışkanlığı çok yaygın olmadığından dolayı, bu konuda bilinçli ailelerin çocuklarına diş fırçalama alışkanlığını aşılaması gerekir. Eğer üzerinize düşen bu görevi yerine getirmezseniz, çocuklarınızın kötü görünüme sahip dişler ile hayatını sürdürmesine neden olursunuz.

Diş beyazlatmak için kullanabileceğiniz bir çok yöntem bulunmaktadır. Öncelikle bilinmelidir ki; yapılan araştırmalar sonucunda diş ne kadar çok fırçalanırsa o kadar beyaz olacağı tespit edilmiştir. Bu yüzden dişlerinizi gün içerisinde çok sık fırçalarsanız daha beyaz ve sağlıklı dişlere kavuşursunuz.Ancak kimi zaman genetik olduğundan dolayı, dişlerinizi ne kadar fırçalarsanız fırçalayın beyazlaşmadığını fark edersiniz. Böyle durumlarda şimdi anlatacağımız diş beyazlatma metodlarını kullanmanız gerekmektedir.

Öncelikle 1 çay kaşığı karbonat, 2 damla zeytinyağı ve yarım limonun içerisinde bulunan suyu karıştırmalısınız. Yeteri kadar karıştırdıktan sonra diş fırçanız ile sanki macuna sürermiş gibi karışımın içerisine daldırmalısınız. Daha sonra dişlerinizin her yerini bu karışımla fırçalamalısınız. Hepsi bu kadar! Artık daha beyaz ve pırıl pırıl dişlere sahip olacaksınız. Ancak bu metot geçici olduğundan dolayı sürekli parlak dişlere sahip olmak istiyorsanız sık sık bu işlemi tekrarlamalısınız. Herhangi bir zararı bulunmadığından dolayı dilediğiniz kadar yapabilirsiniz. Bu metot sadece diş beyazlatmaya yaramaktadır. Sağlıklı ve güçlü dişler istiyorsanız; bitkisel yapılarla güçlendirilmiş macunlar ile dişlerinizi düzenli bir şekilde fırçalamalısınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Please enter your name here