Cilt, farklı nedenlerden dolayı zarar görebilmektedir. Bu, olumsuz durumların ortaya çıkmasına zemin hazırlar. Cilt lekeleri olarak bilinen ve hoş olmayan bir görüntüye sebep olan rahatsızlık, şu durumlara bağlı olarak ortaya çıkabilir: hamilelik dönemi kaynaklı, güneş ışıkları kaynaklı pigmen yükselişi, zararlı kozmetik ürün kullanımı, sivilce kaynaklı izler ve antibiyotik kullanımında yapılan yanlışlar. Cilt lekelerinden kalıcı bir şekilde kurtulmak konusunda bitkisel olarak gerçekleşen tedaviler tercih edilebilir. Bitkisel ürünlerle ilgili olarak, cilde zarar vermediği ve tahriş etmediği söylenebilir. Bitkisel olarak uygulanacak olan peeling yöntemi, 3 ay süresince devam etmelidir. Bu tedavi şekli ile ciltte bulunan lekelerin büyük ölçüde ortadan kalktığı da görülebilecektir. Etkili olan bir sonucun ortaya çıkması için üst deri olarak bilinen alanın temiz olması gerekir. Peeling de üst derinin soyularak temizlenmesi konusunda büyük bir etkisi bulunmaktadır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken konu, aşırı uygulamalardan kaçınılmasıdır. Bu yanlış, kalıcı sorunların yaşanmasına sebebiyet verebilir.

Kuru ve Lekeli Ciltlerin Bakımı

Hangi yapıda bir cildiniz varsa, ona uygun bir şekilde seçilecek olan temizleme sütü seçimi yapılmalıdır. Göz altları dışarıda kalacak şekilde bütün cilde; avokado yağı ve jojoba sürülmeli, cildin emmesi sağlanmalıdır. Bir taşım süresince kaynatılacak olan; hatmi bitkisi, atkuyruğu, mücver çiçeği, papatya, avokado ve yaklaşık olarak yarım litre kadar gül suyu bir arada kaynatılır. Bu karışıma ilave şekilde; 2 avuç ölçeğinde toz yosun veya soya unu, bir tatlı kaşığı kadar katılabilir. Bu, her hafta 1 kez ve 1 ay süresince uygulanmalıdır.  Bu maske sayesinde önemli faydalar göreceksiniz.

Yağlı ve Lekeli Ciltlerin Bakımı

Öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken konu, cildin bitkisel özlü olan bir arındırma jeli ile temizlenmesidir. İnce olacak şekilde bir tabaka halinde kayısı yağını sürün. Limon, biberiye, kekik ve papatya bir kere taşımlık hale gelene kadar yarım litre ölçeğinde olan gül suyunun içinde kaynar hale getirilmelidir. Bu karşım, 2 avuç kadar yeşil kilin içine konur. Yi,ne ilave olarak adaçayı esansı da eklenir. Ay boyunca 4 kez cilde uygulanır. Bu uygulamaların sonrasında nemlendirici ve bitkisel tonik kullanmayı unutmayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Please enter your name here